Usługi opiekuńcze nad dzieckiem (pozostawienie dziecka pod opieką pracownika pedagogicznego przedszkola poza godzinami abonamentu, usługi opiekuńcze – tzw. niania na godziny).

Przedszkole „Tęczowa kraina” świadczy usługi opiekuńcze nad dzieckiem. Możliwe jest pozostawienie dziecka w przedszkolu pod opieką pracownika pedagogicznego. Dziecko może wówczas korzystać z wyposażenia sal przedszkolnych oraz uczestniczyć w różnego rodzaju grach, zabawach i zajęciach (plastycznych, rozwijających wyobraźnię kreatywnych, muzycznych, tanecznych, itp.) organizowanych przez pracownika przedszkola. Na stanowisku opiekuna zatrudnione są osoby z wykształceniem pedagogicznym, posiadające umiejętności i predyspozycje do pracy z dzieckiem.

Oferta ta skierowana jest do wszystkich tych  rodziców, którzy chcą pozostawić swoje dziecko pod opieka poza godzinami wcześniej wykupionymi w ramach abonamentowego po pobytu dziecka w przedszkolu. Zdajemy sobie sprawę, że rodzice naszych dzieci będą chcieli wyjść do lekarza, do fryzjera czy do banku i trudno byłoby im wykonać tę czynność z dzieckiem (niepełnosprawnym).

Dlatego nasze przedszkole wychodzi naprzeciw rodzicowi i oferuje taka opiekę.